مرورگر شما (Internet Explorer 8) از رده خارج شده است. این مرورگر دارای مشکلات امنیتی شناخته شده می باشد و نمی تواند تمامی ویژگی های این وب سایت را به خوبی نمایش دهد.
جهت به روز رسانی مرورگر خود اینجا کلیک کنید.
×
نسخه مرورگر شما قدیمی است و نمی تواند تمامی ویژگی های این وب سایت را به خوبی نمایش دهد.
جهت به روز رسانی مرورگر خود اینجا کلیک کنید.
×


خروج گندم از استان زنجان در فصل خرید ممنوع شد

 
مدیرکل غله و خدمات بازرگانی استان زنجان از برگزاری دومین جلسه کمیته خرید گندم و دانه های روغنی استان با هدف هماهنگی و بررسی فصل خرید گندم با حضور معاون اقتصادی استانداری و سایر مسئولین مرتبط در استان خبر داد.
 
به گزارش واحد روابط عمومی اداره کل غله و خدمات بازرگانی استان، ولی اله زمانی، اظهار کرد: با توجه به وضعیت بارش باران و دیمی بودن کشت گندم در استان و برنامه ریزی جهت تامین آرد و نان شهروندان زنجانی با تصمیم اعضای کمیته، خروج گندم از استان ممنوع اعلام شد.
 
مدیرکل غله و خدمات بازرگانی استان زنجان با تاکید بر اینکه ۳۷ مرکز ملکی و خصوصی خرید تضمینی گندم در نظر گرفته شده است، افزود: نگهداری و انبار کردن گندم، بدون اخذ مجوزهای لازم به عنوان احتکار محسوب شده و در صورت مشاهده به مراجع قضایی معرفی خواهند شد.
 
وی بیان کرد: کشاورزان در زمان انتقال گندم به مراکز برای جلوگیری از هدر رفت ذخیره گندم، نسبت درزبندی و چادرکشی کامیون اقدام کنند و همچنین از تمیز بودن کف کامیون در زمان بارگیری گندم اطمینان حاصل نمایند .
 
مدیرکل غله و خدمات بازرگانی استان زنجان گفت: ویژگی‌های گندم قابل خریداری و حدود مجاز شامل اُفت مفید و غیر مفید و سن‌زدگی، تعیین شده و همچنین روش نمونه‌برداری از محموله‌های تحویلی گندمکاران در ابتدای ورود به مراکز خرید، مشخص شده است.
 
ولی اله زمانی با اشاره به اینکه هماهنگی لازم جهت پرداخت به موقع بهای گندم خریداری شده انجام شده است، افزود: کشاورزان میباست مدارک خود را بدون مغایرت و با ارائه کپی کارت ملی، شماره حساب بانک کشاورزی و ثبت در سامانه پهنه بندی جهاد کشاورزی، جهت تحویل گندم به مراکز ملکی و خصوصی مراجعه کنند.
 
وی ادامه داد: طبق اعلام بخشنامه وزارت جهاد کشاورزی، قیمت خرید تضمینی گندم در سال زراعی جاری از کشاورزان به ازای هر کیلوگرم گندم ۱۰ هزار و ۵۰۰ تومان تعیین و مبلغ یک هزار تومان نیز جایزه تحویل گندم به دولت به ازای هر کیلوگرم، به مبلغ مذکور اضافه شده است.
 
شایان ذکر است خريد گندم مازاد بر مصرف کشاورزان زنجانی از 28 خرداد ماه سال جاري آغاز و با توجه به روند برداشت گندم با به کارگيري مراکز خريد متعدد، تا تحویل آخرین محموله گندم از کشاورزان ادامه خواهد داشت.
 
کد خبر : 36/1401
لینک اخبار اداره کل غله و خدمات بازرگانی در پورتال زنجان

 
02 تیر 1401 وحید اکبری 33
0 رای
Powered by CMSIRAN © 2002 - 2023